به گزارش تابناک رضوی، علیرغم وعده‌های مکرر مسئولان فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در مورد برگزاری هر چه باشکوه تر این رویداد فرهنگی، فیلم بادیگارد، اثر استاد ابراهیم حاتمی کیا عصر دیروز سه شنبه (20بهمن ماه) با بی نظمی هر چه تمام‌تر بر روی پرده سینما افریقای مشهد رفت.

جشنواره فیلم فجر مشهد کلید خورد!


از ساعات ابتدایی صبح روز گذشته و در هوایی استخوانسوز که حتی مدارس مشهد را تعطیل کرده بود جمعی از مشتاقان تماشای آثار روز سینمای نجیب ایران با نجابت تمام در صفی منظم مقابل سینماهای هویزه و آفریقای مشهد. ایستادند و ساعت‌ها لرزیدند تا به هر شکل ممکن تماشای دو فیلم «بادیگارد» و «اژدها وارد می شود!» را از دست ندهند

همچنین بنا بر مشاهدات خبرنگار ما، سینمای قدیمی شهر مشهد از پیش از ظهر دیروز سه شنبه پذیرای سیل مشتاقان و علاقمندان به هنر هفتم بود که حتی بارش برف و برودت هوا نتوانسته بود خللی در علاقه آنان ایجاد کند و این درحالی بود که بلیط های روز اول جشنواره بر خلاف وعده و وعیدهای روزهای گذشته مسئولان سینما، نه از طریق سایت رسمی سینما اتیکت بلکه بصورت کاملا ابتدایی و به اصطلاح گیشه‌ای به فروش رسید.

همین امر باعث شد تا کانال تلگرامی سینما اتیکت با درج مطلبی انتقادی از نحوه فروش بلیت های جشنواره فیلم فجر مشهد بنویسید: «علیرغم اعلام قبلی سینمای هویزه مبنی بر فروش اینترنتی بلیت جشنواره فیلم فجر در مشهد، بلیت های روز اول جشنواره فقط در گیشه به فروش رسید!!! »

بنابراین گزارش تا ساعت 17:15 دقیقه عصر دیروز یعنی تنها یک ساعت و 15 دقیقه تا آغاز اکران فیلم بادیگارد هیچ خبری از فروش بلیط در گیشه سینمای افریقا نبود و این درحالی بود که مسئولان سینمای مذکور نیز حاضر به پاسخگویی به سوالات متعدد خبرنگاران و علاقمندان نبودند.از سوی سینمای دیگر شهر مشهد یعنی هویزه از ساعت 17 فروش بلیت را در گیشه خود بصورت رسمی آغاز کرده بود.

یکی از مشتاقان تماشای فیلم بادیگارد که از سرمای هوا دستان خود را در جیبش فرو برده بود به خبرنگار تابناک رضوی گفت: از ساعت 8 صبح امروز منتظر آغاز فروش اینترنتی بلیت های جشنواره فیلم فجر مشهد بودم ، در حالیکه تا همین لحظه حتی در این سرما هم هیچ تدبیری برای ارائه بلیت در نظر گرفته نشده است.

 جوانی دیگر نیز که از انتظار در این صف طولانی به ستوه آمده بود، گفت: دبیر جشنواره از آمادگی کامل برگزاری این رویداد در مشهد گفته بود درجالیکه در واقعیت بی نظمی در بالاترین حد ممکن است ، واقعا باید به مدیریت دبیران این جشنواره در سایر شهرهای ایران حسرت خورد...در جواب دبیر جشنواره هم که خبر از آمادگی کامل داده بودند باید بگویم: بابت این آمادگی و نگه داشتن مردم در سرما حتما منتظر تشکر علاقمندان هم هستید؟!

کم کم ساعت به 18 عصر نزدیک می شود و صدای فریادهای مردم که از بی برنامگی مسئولان امر و البته سرمای هوا به سطوح آمده بودند از میانه جمعیت شنیده می شود. فروش بلیت در گیشه سینما افریقا آغاز می شود و مشتاقان هنر هفتم با چهره هایی عبوس و ناراحت وارد سینما می‌شوند و این سوال باقی می‌ماند که اگر هدف از برگزاری این رویداد فرهنگی در شهر مشهد رضایت مردم است این بی‌برنامگی و بی نظمی در کجای این داستان قرار دارد؟!

لازم به ذکر است، علی‌رغم برنامه‌ریزی های انجام شده و وعده های مکرر مسئولان جشنواره فیلم فجر مشهد مبنی بر فروش بیش از 50 درصد بلیط ها از طریق سامانه اینترنتی، در روز اول برگزاری این رویداد ارزشمن شاهد نوعی بی برنامگی و دستپاچگی در میان مسئولان بودیم که البته گویا تمهید رفع این مشکلات در روزهای بعد داده شده و دلخوشیم همچنان به چراغی که بالاخره به مناسبت بهار انقلاب روشن شد و رونقی که بفضل الهی بر عرصه فرهنگی خواهد رسید.