نایب رئیس شورای ملی زعفران:

ردیف بودجه مشخصی برای طرح جامع زعفران اختصاص یابد


غلامرضا میری

نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: باید از سوی مجلس ردیف بودجه مشخصی برای طرح جامع زعفران اختصاص یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، راضیه علیرضایی، رئیس سازمان صنعت و معدن خراسان رضوی شامگاه چهارشنبه در جلسه دیدار مدیرکل امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعضای اتاق بازرگانی خراسان رضوی که در سالن جلسات اتاق بازرگانی خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت:  امید می‌رود در احکام برنامه ششم مفاد لازم برای توسعه تجارت استان در نظر گرفته شود.

وی تصریح کرد: باید در نظر داشت که یک بخش عمده از فعالیت‌های تجاری در خراسان رضوی برمی‌گردد به اینکه سالانه 25 میلیون نفر به این استان وارد می‌شوند همچنین بخش عمده‌ای از صادرات کشور از مرزهای استان انجام می‌شود و این دو بعد می‌طلبد هم به زیرساختهای تولید توجه شود و هم تجارت در استان کم هزینه‌تر انجام شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی  با بیان اینکه افت روابط با کشورهای دیگر برای ما دلنگرانی‌هایی داشته، خاطرنشان  کرد:امیدواریم با اقدامات انجام شده موقعیت بهبود پبدا کند.

بودجه برای طرح جامع زعفران

غلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران نیز با اشاره به اینکه انحصار تولید محصول زعفران انحصار آن به نوعی مربوط به ایران است، اظهار داشت: طرح جامع زعفران 5 سال است که در مجلس تصویب شده و هیچ سالی ردیف بودجه‌ای برای آن در نظر گرفته نشده است.

وی تصریح کرد: دولتمردان باید در نظر داشته باشند با دست خالی نمی‌توان برای زعفران کاری انجام داد و با وضعیت کنونی ما نه تنها به بازار بین المللی مدریت نداریم بلکه بر بازار داخلی نیز تسلطی پیدا نمی‌کنیم.

سند آمایش سرزمین

دبیر اتاق بازرگانی خراسان رضوی حسین کبیر نیز در ادامه این نشست با اشاره به تدوین برنامه ششم توسعه، خاطرنشان کرد: زیرساخت اصلی تدوین اسناد توسعه داشتن سند آمایش سرزمین است که در ایران سند دقیقی در این حوزه وجود ندارد.