رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: جوانانی که ما در دانشگاه با آنان مواجه هستیم، جزو پاک‌ترین افراد جامعه هستند.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان در اختتامیه همایش اعضای هیات علمی و ائمه جماعات دانشگاه پیام نور که در تالار رازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: انتطار ما از اساتید دانشگاه این است که نوع برخورد، رفتار و عملکردمان نشان بدهد آنچه بر زبان جاری می‌کنند، در وجودشان نیز رسوخ پیدا کرده و رفتارشان دقیقا آئینه‌ای از آنچه که بیان می‌کنند باشد زیرا مخاطبان به بخش دوم که عملکرد افراد است، بیشتر توجه دارند

وی ‌تاکید کرد: دانشجویان همواره دقت دارند که ما تا چه اندازه به آنچه می‌گوییم، التزام داریم. امروز مخاطبان ما فهیم، با استعداد و دارای هوش بالا هستند و از نگاه اساتید متوجه می‌شوند که با علاقه به او می‌نگریم یا از روی بی‌اعتنایی.

محمدیان با اشاره به اینکه استعدادهای زیادی در دانشگاه وجود دارد، گفت: حدود پنج میلیون دانشجو در کشور داریم که چهار میلیون از این دانشجویان در دوره کارشناسی دروس معارف را می‌گذرانند. لذا یک فرصت استثنایی در اختیار ما قرار دارد و انتظار می‌رود که از این فرصت استفاده بیشتری شود.

وی یادآور شد: اساتید دروس معارف باید سعی کنند تا یک ذهنیت خوب از دین و انسان متدین در بین دانشجویان ایجاد کنند و یقینا با 12 واحد هم نمی‌توان معارف دینی را به دانشجویان منتقل کرد. حتی با 130 واحد هم نمی‌توان این کار را کرد اما در این فرصت کوتاه که با دانشجو هستیم باید جوهره و اصل دین را برای آنان تبیین کنیم.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: امام رضا(ع) حقیقت دین در توحید و حسن اخلاق خلاصه کردند؛ باید این دو حقیقت را به دانشجویان منتقل کنیم. در اکثر منابع دینی ما نیز تنها این دو حقیقت برای دین ذکر شده و مورد سومی نیامده است. برخی به اشتباه نصف دین را در ازدواج ذکر می‌کنند، در حالی که نیمی از دین با ازدواج حفظ می‌شود، چناچه بسیاری از افراد هستند که متاهل شدند اما دیندار نیستند.

محمدیان گفت: در بحث اخلاق ما دچار کمبود هستیم؛ اخلاق سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و معاشرتی ما جای کار دارد و وقتی آسیب‌های اجتماعی بیان می‌شود، متوجه می‌شویم که چقدر نیازمند اخلاق در جامعه هستیم.