مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در جلسه شورای سیاستگذاری و برنامه ریزی سیزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد از اکران کامل برنامه های جشنواره فیلم فجر در مشهد خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا - منطقه خراسان، سید سعید سرابی با بیان این خبر افزود: با پیگیریهای استاندار محترم و جلسه ای که با ایشان و مسئولین جشنواره در تهران داشتیم و تفاهمی که با ناظر جشنواره انجام شد برای اولین بار جدول کاملی از برنامه‌های جشنواره فیلم فجر در مشهد اکران می‌شود.

وی ادامه داد: استاندار فرهنگ‌مدار خراسان با توجه به درخواست مردم در برگزاری این جشنواره، پیگیری زیادی انجام دادند که این اتفاق برای اولین بار در مشهد رقم بخورد.

سرابی افزود: بر اساس این تفاهم جشنواره در سه سینما آفریقا٬ هویزه و اصغرزاده برگزار می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: خراسان رضوی جزو معدود استان‌های کشور است که از ماه‌ها قبل دنبال برگزاری جشنواره بوده و در این مسیر عزمش بسیار جدی بوده است.

سرابی به تلاش‌های استاندار محترم خراسان رضوی اشاره کرد و افزود: به دلیل شرایط مالی که در کشور حاکم است بسیاری از شهرهایی که طی سالیان گذشته میزبان جشنواره فیلم فجر بوده‌اند امسال انصراف خود را اعلام کرده اما خراسان رضوی با حمایت‌های استاندار محترمش مصمم به برگزاری جشنواره فیلم فجر است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در ادامه جلسه با پر اهمیت خواندن بخش های جنبی جشنواره گفت: این بخش ها شور و نشاط خوبی در جشنواره ایجاد خواهد کرد و با توجه به حضور سینماگران خوب مشهدی در شورای سیاستگذاری جشنواره امیدواریم امسال جشنواره پرشکوهتر در مشهد برگزار شود.

وی برگزاری جلسات شورای سیاست گذاری را از ماه‌ها قبل بسیار ارزشمند دانست و گفت: شرایط به گونه‌ای رقم خورده که هم اکنون می‌توان گفت دبیرخانه‌ای دائمی برای برگزاری جشنواره فیلم فجر در مشهد تشکیل شده است.

وی همچنین از اکران‌های ویژه برای اصحاب فرهنگ و هنر خبر داد و گفت: باید زمینه ای فراهم شود که اصحاب فرهنگ و هنر نیز در جشنواره حضور داشته باشند.

سرابی بحث تبلیغات در جشنواره را مهم و موثر دانست و گفت: باید تبلیغات به گونه‌ای باشد که همه مردم از برگزاری جشنواره اطلاع حاصل کنند و به رونق جشنواره بیفزاید.

وی همچنین از برگزاری اختتامیه فاخر در این جشنواره خبر داد و عنوان کرد: همانطور که در مشهد اردیبهشت تئاتر کارنامه یکساله تئاتر خراسان است اختتامیه این جشنواره نیز کارنامه یکساله سینمای خراسان باید باشد قطعا باید سعی کنیم اختتامیه‌ای فاخر و باشکوه برگزار کنیم .

سرابی ادامه داد: امار و ارقام نشان می‌دهد که فروش بلیط سینما در استان‌هایی که جشنوراه فیلم فجر را برگزار کرده‌اند بسیار بالاست و در این زمینه خراسان رضوی سرامد استان‌های کشور است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: نباید از رنگ و بوی دهه مبارک فجر در ایام برگزاری سیزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد غفلت کرد و در این زمینه نیز باید برنامه ریزی مناسبی انجام شود.

وی تصریح کرد: خوشبختانه حضور اهالی رسانه در این جشنواره باعث شده که امروز برگزاری جشنواره فیلم فجر در مشهد به یک مطالبه مردمی تبدیل شود