مراسم تشییع پیکر حمیدرضا عباسی، قاری بین‌المللی قرآن کریم، صبح امروز، 17 دی‌ماه با حضور علاقه‌مندان و دوستداران و مسئولان استانی و کشوری از حسینیه پیروان دین نبوی واقع در خیابان شهید نواب صفوی به سمت حرم مطهر رضوی آغاز شد.

پس از ذکر مصیبت و قرائت زیارت عاشورا در حسینیه پیروان دین نبوی پیکر حمیدرضا عباسی قاری ممتاز کشورمان بر دوش مردم خداجو، و ارادتمندان قرآن قرار گرفت و با اقامه عزا تا حرم رضوی تشییع شد.

پیکر حمیدرضا عباسی در حرم رضوی آرام گرفت


عزاداران این قاری برجسته قرآن کریم پیش از ورود به بارگاه منور رضوی برای حمیدرضا عباسی طلب علو درجات کردند و پیکر وی را تا مضجع شریف امام رضا(ع) همراهی کردند.

پیکر حمیدرضا عباسی پس از اقامه نماز به دارالقرآن الکریم حرم رضوی منتقل شد و پس از قرار گرفتن در جایگاه قاری دوستان و آشنایان به روضه‌خوانی و اقامه عزا پرداختند؛ همچنین صوت قرآن این قاری فقید کشورمان در دارالقرآن پخش شد که با یادآوری تلاوت وی، صدای گریه حضار دارالقرآن حرم رضوی را فرا گرفت.


پیکر حمیدرضا عباسی در حرم رضوی آرام گرفت


پیکر این قاری ممتاز کشورمان پس از وداع دوستان،‌ آشنایان و ارادتمندان به بهشت ثامن‌الائمه(ع) حرم رضوی واقع در صحن جمهوری اسلامی منتقل و در جوار آرامگاه محسن حاجی حسنی کارگر به خاک سپرده شد.

در این مراسم، مهدی قره‌شیخلو، رئیس سازمان دارالقرآن‌الکریم، حجت‌الاسلام سیدمحمود مرویان‌حسینی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام محمدتقی کاظمی‌نسب، معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی،‌ مهدی لسانی، رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی،‌حجت‌الاسلام ایزدی، معاون فرهنگی ـ اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، محمدمهدی آقا محمدیان مدیرعامل جامعه قاریان قرآن مشهد، و ... از مسئولانی بودند که در این مراسم حضور داشتند.

همچنین سیدجواد حسینی، محمدجواد کاشفی، رضا عابدین زاده و .. از جمله قاریان و حافظان شرکت کننده در مراسم تشییع حمیدرضا عباسی هستند، میثم تمار، قاری و مبتهل عراقی، محمدصادق علمی، لعل اول و .. از دیگر اساتید و قاریان شرکت کننده در مراسم تشییع به شمار می‌روند.