محمدحسین مقیمی

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: یک‌سوم از حوزه‌های انتخاباتی کشور، انتخابات را به صورت الکترونیکی برگزار می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، محمدحسین مقیمی امروز در نشست خبری ضمن تشریح آخرین اقدامات ستاد انتخاباتی کشور در راستای برگزاری هرچه بهتر انتخابات پیش روی اظهار داشت: نام‌نویسی از داوطلبان عضویت در مجلس خبرگان رهبری، 26 آذر و داوطلبان نمایندگان مجلس شورای اسلامی از 28 آذرماه سالجاری آغاز می‌شود.

وی افزود: طبق برآوردهای انجام شده باید 4800 تا 5 هزار نفر در انتخابات مجلس شورای اسلامی نام‌نویسی کنند.

رئیس ستاد انتخابات کشور تأکید کرد: با آن دسته از داوطلبانی که اقدام به تبلیغات انتخابات پیش از موعد کنند بر اساس قانون برخورد می‌شود.

مقیمی از برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در 7 اسفند سالجاری خبر داد و تصریح کرد: فعالیت‌ وزارت کشور، استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و بخشداری‌های سراسر کشور بر اساس برنامه زمان‌بندی شده برای حضور با شکوه به حداکثری مردم در انتخابات آغاز شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: با توجه به تصویب تغییرات قانون انتخابات در مجلس شورای اسلامی و هم زمانی برگزاری این انتخابات با انتخابات مجلس خبرگان رهبری هر 2 انتخابات توسط هیئت اجرایی مشترک برگزار می‌شود.

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه یک‌سوم حوزه‌ها انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را به صورت الکترونیکی انجام می‌دهد، تصریح کرد: به منظور برگزاری انتخابات الکترونیکی، نمونه سخت‌افزاری برگزاری انتخابات تهیه و توسط کارشناسان شورای نگهبان و وزارت کشور تائید شده است و اقدامات نرم‌افزاری انتخابات نیز از سوی کارشناسان در حال تهیه است.

مقیمی معاون سیاسی و امنیتی استانداری‌ها را به عنوان رئیس ستاد انتخابات کشور معرفی کرد که برگزاری جلسات این ستاد را بر عهده دارند.

وی همچنین افزود: ستاد انتخابات کشور دارای 9 عضو و 6 کمیته است که تاکنون 12 جلسه را در این خصوص برگزار کرده است.

رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه نمونه صندوق‌های شفاف در این دوره از انتخابات در نشست شورای نگهبان به تصویب رسیده است، ابراز داشت: علیرغم شفاف بودن این صندوق‌ها آراء قابل خواندن نیست.

مقیمی تصریح کرد: علاوه بر استعلام از مراجع 4 گانه توسط هیئت‌های اجرایی تحقیقات محلی نیز به منظور تائید یا رد صلاحیت داوطلبان انجام می‌شود.


این خبر در حال تکمیل است...

منبع : خبرگزاری تسنیم