مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: باید از فرصت مشهد 2017 برای معرفی ظرفیت و توانمندی های این استان در حوزه های مختلف بهره جست.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در جلسه شورای برنامه ریزی و هماهنگی 'مشهد در سال 2017' افزود: در این راستا باید از توانمندیهای بخش خصوصی در کنار امکانات اداره های دولتی برای برنامه ریزی عالمانه استفاده کرد.
وی با بررسی گزارشهای اقدامهای صورت گرفته از سوی ستادهای ذیل شورای مزبور اظهار کرد: باید توجه به این رویداد از نگاه استانی به ملی تغییر یابد و با ارائه آن در دولت بتوان اعتبارات ویژه ای در این زمینه جذب کرد.

استاندار خراسان رضوی به برگزاری جلسه شورای عالی سیاستگزاری مشهد 2017 طی هفته آینده در تهران اشاره کرد و گفت: باید نشست های ماهانه شورا و دبیران ستادها جدی تر برگزار شود و دستگاههای اجرایی نیز هرچه سریعتر برنامه عملیاتی و اجرایی خود را اعلام کنند.
در این جلسه منشور 'مشهد 2017' پس از اخذ نظرات کارشناسی اعضا در این جلسه ارائه شد و نشان طراحی شده برای این رویداد مهم نیز مورد بررسی قرار گرفت که تصمیم گیری نهایی در این زمینه به شورای عالی سیاستگزاری مشهد 2017 موکول شد.
براساس مصوبه سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی وابسته به سازمان کنفرانس اسلامی (آیسسکو)، مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 میلادی معرفی شده است.
به همین مناسبت برنامه های گسترده فرهنگی توسط مسئولان شهر مشهد با محوریت فرهنگ اسلامی اجرا خواهد شد